Úspechy členov

 

Nik Jurgec: píšem vám ako sa mi podarilo chudnúť 85 kg

Volám sa Nik Jurgec Mám 34 rokov a pochádzam z Mariboru. Podarilo sa mi schudnúť 85 kg, a preto som sa rozhodol, že vám poviem svoj príbeh.

 

Mal som problémy s nadváhou v priebehu môjho života. Vždy som bol zmierený s tým, že všetci moji rodinní príslušníci majú problémy s nadváhou, takže som vždy obviňoval svoj dedičný dizajn. Keď som zažil automobilovú nehodu v roku 2013, vznikol vážny problém. Niekoľko mesiacov som sa  nemohol pohybovať a jedol som nezdravo. Dosiahol som váhu 175 kg.

 

 

 

Na začiatku leta roku 2016 som sa rozhodol ukončiť tento životný údel! Začal som jazdiť na bicykli, bicykloval som denne od 30 do 50 km, niekedy dokonca ešte viac. Spomínam si na prvé dni... na moje bolesti zakaždým, keď som sa dostal na bicykel. Ale nevzdal som sa. A nakoniec som si zvykol na pohyb a každý deň som dokázal poraziť viac a viac km-ov.

Každý štart je ťažký, ale nastavil som cieľ, ktorý som chcel dosiahnuť. Najväčšou motiváciou je, keď vidíte zmeny, a je to potom pre vás oveľa jednoduchšie. Do zimy sa mi podarilo schudnúť na 137 kg, potom som začal chodiť do posilňovne. Cvičil som aspoň štyrikrát týždenne, a ani si nepamätám, či počas tejto doby som vynechal aspoň jeden tréningový deň. 

 

Po celú dobu, keď som strácal váhu,  som zápasil problémami, ktoré „normálny" človek rozhodne nemá. Najväčším problémom bolo väčšinou oblečenie... Je veľký problém dostať oblečenie, ktoré uprednostňujete predovšetkým v takej veľkosti. Mal som 5 XXL až 6 XXL a takéto hotové oblečenie  je veľmi ťažké kúpiť. Svoj štaník som zmenil min. 3x.

Pokiaľ ide o stravu, musím povedať, že som nikdy veľa nejedol. Nie som ani fanúšikom rýchleho občerstvenia, možno som kúpil McDonald's 6x ročne, ale jedol som veľa chleba, atď., v podstate všetko, čo mi padlo pod ruku.

 

Pre úspech alebo zmenu som musel úplne zmeniť všetky svoje svoje stravovacie návyky. Zaviedol som viac jedál denne na začiatok 4-5. Boli nimi raňajky, obed, občerstvenie a večera. Moja strava sa úplne zmenila. Používal som mäso (kuracie alebo morčacie), vrátane rýb a vajec.

Jedol som veľmi málo uhľohydrátov. Začal som jesť oveľa viac zeleniny. Zmena stravy bola rozhodujúca pre stratu hmotnosti. Od začiatku diéty som nejedol chlieb, cestoviny a žiadne zemiaky. Ani vyprážané jedlá. Ak pečiem mäso, pečiem ho v rúre. Množstvo potravín som pravidelne upravoval.

 

 

 

 

Buďte si vedomí skutočnosti, že nedosiahnete výsledky cez noc. Je pre vás najdôležitejšie dosiahnuť stanovené ciele, nikto za vás nemôže trénovať, nikto iný sa nemôže vzdať vášho zlého jedla, všetko musíte urobiť sami. Dodržujte svoje ciele. Ak sa to podarilo mne o 85 kg – podarí sa to aj vám.

V prípade stravovania a odpočinku vám môžeme pomôcť pri správnej voľbe výživových doplnkov, ktoré nájdete v THE Nutrition® SK pre rýchlejší pokrok.

Ak potrebujete poradiť, môžete sa na nás obrátiť ,ochotne vám pomôžeme.